In de serie losse beschouwingen over de veranderde wereld in de afgelopen eeuw zal op 23 november aanstaande een avond plaatsvinden over de manier waarop de kerken zijn omgegaan met de veranderde opvattingen. Als reacties op de secularisatie (kerkverlating) en op de veranderde manier waarop we het kerk-zijn hebben vormgegeven, zijn onze kerken in de afgelopen zeventig jaar ingrijpend veranderd. Alleen al aan de herinrichting van onze eigen kerk (maar ook aan de verschillen tussen de oude Mariakerk en de huidige Emmaüskerk) kunnen we zien hoe gemeenten en parochies andere accenten zijn gaan leggen op de manier waarop we kerk proberen te zijn. Op deze avond laat Frans Ort aan de hand van (soms oude) foto’s zien hoe dat veranderd is.

Hopelijk tot ziens op 23 november.

 

Leiding : Frans Ort

datum: 23 november

plaats van samenkomst: Ontmoetingskerk

aanvangstijd 20.00 uur