Drie avonden over ‘geloven anno nu’  
In de afgelopen jaren zijn vele werken gepubliceerd die afrekenen met traditionele geloofsopvattingen uit onze geschiedenis. We hebben er in de context van de Thomaskring de laatste jaren regelmatig over van gedachten gewisseld. Dit jaar wil ds. Frans Ort echter de uitdaging aangaan om te spreken over eigentijds geloof. In een drietal avonden (die ook elk apart kunnen worden bezocht) belicht hij verschillende aspecten van het geloven ‘anno nu’. De eerste avond gaat over een serie ontmoetingen met mensen die hun geloof verloren én hervonden. De tweede avond staat een klein boekje centraal dat hij schreef voor zijn eigen plezier ‘fragmenten van de puzzel’. En de derde avond vertelt hij aan de hand van een serie eigen verhalen over wat geloven voor hem betekent. Het is de bedoeling dat de avonden niet alleen ‘verbaal’ zijn, er zal ook worden geïmproviseerd op de piano. Bij één van de avonden, of bij het integrale geheel, bent u van harte uitgenodigd.

1. Geloven op maandag
‘Dominee, ik vind geloven best lastig’, zei iemand een keer, ‘op zondag zie ik het wel zitten, maar door de week lijkt mijn geloof als water tussen mijn vingers weg te lopen. Kan je daar niet eens wat over vertellen?’ Met deze opmerking ben ik ooit een keer aan de slag gegaan om een verhaal te maken over geloven, over je geloof kwijtraken en je geloof hervinden. Met een aantal autobiografische verhalen vertel ik over geloofservaringen van mensen. Centraal is daarbij steeds de vraag: ‘en wie is Christus dan?’ Het is een serie zeer herkenbare verhalen over mensen van vandaag. En het is tegelijkertijd een serie ontmoetingen met Christus, die telkens opduikt bij mensen die de draad zijn kwijtgeraakt. Alsof de verhalen willen zeggen: ‘Hij is opgestaan, nu de mensen nog!’ Iedereen die een herkenbaar én inspirerende serie verhalen wil horen, is van harte uitgenodigd.

Datum: donderdag 14 april 2016
Aanvangstijd: 20.00 uur
Locatie: Ontmoetingskerk, Adm. Helfrichlaan 54, Dieren
Begeleiding: ds. Frans Ort