Er is een tijd geweest waarin kunst en kerk vreemden voor elkaar waren. Die tijd ligt achter ons. Wat we nu zien is dat juist op het snijvlak van kunst en kerk nieuwe initiatieven ontstaan. Als u kunstminnaar bent dan zou u een kijkje kunnen (sorry eigenlijk moeten) nemen bij de website www.artway.eu . https://www.artway.eu/artway.php?lang=nl

Dit is een professionele christelijke website met een enorme bult aan toegankelijk geordende kennis juist op dit gebied. Zij is enorm breed; van boeken op academisch niveau,, opleidingen, cursussen, tijdschriften, kunstenaarsverenigingen, tentoonstellingen in kerken, tot reistips voor de vakantie (alleen Europa). Zij is ook breed in de zin dat zij niet beperkt is tot kerkelijke kunst, maar bespreekt vrijwel alle kunst die een relatie heeft met spiritualiteit (bv. mijn favoriet Cathedra van Barnett Newman wordt ook besproken). Zij is Nederlandstalig maar internationaal georiënteerd. Elke week plaats zij weer een nieuwe beeldmeditatie waarin een kunstwerk wordt besproken. Juist omdat vanuit deze website heel eenvoudig doorgelinked kan worden naar andere organisatie is deze website een goed startpunt voor een grote ontdekkingstocht door de wereldwijde kunstwereld.

Arjan de Visser