Thema avond Geloof en Maatschappij

Een eerlijke verdeling van water?

Iedereen heeft toch recht op water? Water om te drinken, water om voedsel te produceren… Desondanks hebben veel conflicten wereldwijd te maken met toegang tot water.

Op 17 februari geeft Jeroen Vos, universitair docent waterbeheer, ons een kijkje in de complexe wereld van eerlijke waterverdeling. Hij doet dit aan de hand van voorbeelden van irrigatiesystemen in de woestijnkust van Peru. Afhankelijk van het ideaalbeeld van achtereenvolgende regeringen, werd het beheer hier op verschillende manieren georganiseerd. Welke aanpak is goed voor economische ontwikkeling? Welke levert veel banen op? Wie profiteren er eigenlijk: overheden, bedrijven of bewoners? En wat is eerlijk?

Deze avond zet u zeker aan het denken, maar laat u ook iets meer begrijpen van hoe overheden, bedrijven en lokale bewoners ‘spelen’ met rechten op water. Er is ruim gelegenheid om in gesprek te gaan met Jeroen.

De werkgroep geloof & maatschappij van de Raad van Kerken Veluwezoom organiseert deze avond (kpenhetty@gmail.com).
U bent van harte uitgenodigd!
De toegang is vrij. Na afloop wordt een collecte gehouden.

Datum: zondag 17 februari 2019
Plaats: Ontmoetingskerk, Ad. Helfrichlaan 54, Dieren
Aanvang: 20.00 uur
Inleider: Jeroen Vos, universitair docent bij de Water Resource Management groep van de Wageningen Universiteit.