Aan allen die dit lezen,

De afgelopen week is er door een aantal vrijwilligers hard gewerkt om de laatste restjes cement van de betonvloer af te beitelen. Er was gepland dat zaterdag de goot gevuld zou worden met zand en dat is
-mede met behulp van enkele jongeren- prima gelukt. Afgelopen dinsdagavond 5 juli konden we vaststellen dat het klaar was. Alles is nog een keer aangeveegd en we mochten tevreden zijn.

Joop Schellevis vond dat de afwerking rond het orgel nog niet helemaal goed was. Hij heeft vandaag (donderdag) daarmee duidelijk de puntjes op de i gezet. Het kwam goed uit dat hij er was, aangezien de aannemer een sleuf voor bekabeling van beeld en geluid had uitgezaagd, waar vervolgens beton uitgehakt moest worden. Joop was er toch en heeft dat dan ook maar direct gedaan.

Bijgaande foto’s geven een indruk wat er de afgelopen week is gedaan. Toen de vloer “schoon” was hebben we elkaar aangekeken en vastgesteld dat we best trots op onze gemeente mogen zijn, omdat we dit toch maar even doen. Afgelopen zondag konden gemeenteleden die een kijkje mochten nemen, dit beamen.

De werkzaamheden in de keuken gingen ook gewoon door. De installaties in de wanden en plafond zijn aangebracht en de wanden zijn gestuct. Volgende stappen zijn het aansmeren van de vloer, het tegelen en het plafond. We liggen ruim vóór op het oorspronkelijke schema.

Wat betreft de kerkzaal is er echter een vertraging ontstaan. We liggen nu nog voor, maar aangezien de vloerenlegger niet eerder dan 20 juli de cementdekvloer kan aanbrengen, gaan we anderhalve week verliezen. Komt nu de einddatum van 11 september in gevaar? Nee, de planning ging er oorspronkelijk vanuit dat er gedurende de droogtijd van de vloer weinig werkzaamheden zouden kunnen plaatsvinden.  We wisten dat er meer mogelijk was en die tijd gaan we dus ook gebruiken. Ik heb dan ook in bijgaande planning niet alleen de planning van de komende drie weken opgenomen maar ook een globaal beeld gegeven van de activiteiten tot 11 september.

Wat met name voor de vrijwilligers van belang is zijn de volgende activiteiten:

  • Demontage oude keuken (start 1 augustus)
  • slopen vloer in oude keuken en gang (start 1 augustus)
  • Schoonmaakwerkzaamheden kerkzaal 1e fase (plafond en wanden en armaturen)  (start 1 augustus)
  • Schoonmaakwerkzaamheden kerkzaal 2e fase en overige omringende ruimten (start 5 september)
  • Schoonmaakwerkzaamheden toiletten (start 5 september)
Voor wat betreft het sloopwerk hebben velen nu ervaring met wat daarvoor nodig is en ik reken weer op voldoende deelname.
Voor het schoonmaken van de kerkzaal fase 1 hebben we we met name mensen nodig die geen hoogtevrees hebben, aangezien we gebruik gaan maken van een hoogwerker/steiger.

Voor het overige (normale) schoonmaakwerk is hoogtevrees geen probleem.

Om, gelet op de vakantieperiode, te voorkomen dat er onvoldoende vrijwilligers zijn doe ik het verzoek je nu al aan te melden voor het slopen  en/of schoonmaken bij Wopke Pol.

Tot zover de update (dit weekend en de komende weken even iets meer “rust”).

Met vriendelijke groet,

Stef  Nieuwland

20160706_173424_LLS (640x360) 20160706_173158_LLS (640x360) 20160703_113944 (640x360) IMG-20160702-WA0010 (359x640) IMG-20160702-WA0007 (359x640) (1) IMG-20160702-WA0006 (640x359) IMG-20160702-WA0000 (640x359) 102_0462 (640x360)