Nieuwe sociale kwestie daagt politiek uit”

In de 19e eeuw was de ‘sociale kwestie’ de slechte woon- en arbeidsomstandigheden, vrouwen- en kinderarbeid, hongerlonen en massale werkloosheid, als gevolg van de industriële revolutie. Nu, in de 21e eeuw, leven we in de tijd van een informatie revolutie. Er is een tweedeling ontstaan in onze wereld, een economische ‘ apartheid’.  Er zijn mensen die leven in de ‘bubble’ van “Silicon Valley”; en dat is niet alleen een deel van de Verenigde Staten maar ook een deel van onze eigen wereld hier. En er zijn mensen die leven in de ‘bubble’ van de ‘Slumdog Millionaire’. En deze bubble bestaat niet alleen in Mumbai (India) maar ook in een deel van onze eigen wereld hier. Wereldwijd is de tweede bubble veel en veel groter dan de eerste. Armoede is massaal en de stilte ervan oorverdovend. Dat is de sociale kwestie die de politiek dient uit te dagen: de economische apartheid. Want deze verdeelt ons ook sociaal.

Dit thema wil Toine  den Hoogen (Radboud Universiteit Nijmegen) zondag 29 januari aan de orde stellen ook met het oog op de komende verkiezingen in maart. En de vraag of de huidige politiek in staat is deze uitdaging aan te gaan.

Datum            :  zondag 29 januari 2017

Plaats:           Ontmoetingskerk, Ad. Helfrich laan 54, Dieren

Aanvang:      20.00 uur

Inleider:         Toine den Hoogen – Radboud Universiteit Nijmegen

 

Werkgroep Geloof en Maatschappij (kpenhetyy@gmail.com)