Crucifixion1

Zing mee met ‘The Crucifixion’ van John Stainer Passieproject met uitvoering in de Goede Week  
In Nederland zingen we in de Lijdenstijd graag de passionen van J.S. Bach. In Engeland speelt deze traditie veel minder, daar zingen veel koren The Crucifixion van J. Stainer (1840 – 1901). The Crucifixion is gecomponeerd in 1887. Het is een meditatie over het lijden van Christus. Het werk is geschreven voor twee solisten (tenor en bas), koor (vierstemmig) en orgel, waarbij het de bedoeling was en is dat de Hymns (gezangen) in wisselzang door koor en gemeente gezongen worden. Het doel van de componist was dan ook om een muziekstuk te schrijven die door gemiddelde koorzangers uitgevoerd kon worden. In Engeland hebben veel middelbare scholen nog een eigen koor en daar is dit een van de meest uitgevoerde werken en voor veel jongeren het eerste koorprojecten die ze meemaken. Hans Schimmel organiseert in het voorjaar van 2016 een projectkoor zodat we dit stuk kunnen uitvoeren in de Goede Week (op een nader te bepalen moment). De repetities zijn op woensdagavond in de Regenboogzaal van de Ontmoetingskerk vanaf 6 januari 2016. Geef je op voor 1 december 2015 en dan ontvang je de muziek (inclusief oefenbestanden) en alle details.

Datum: woensdagavonden vanaf 6 januari 2016 en generale repetitie op zaterdag 19 maart 2016
Aanvang: 20.00 – 22.00 uur
Plaats: Ontmoetingskerk Dieren
Leiding: Hans Schimmel (dirigent)
Kosten: 20 euro per persoon
Aanmelden: vóór 1 december 2015 via info@hansschimmel.nl

 

Crucifixion2