Zowel tijdens de Kerstnachtdienst als bij de Kerstmorgendienst stonden er verspreid over de kerkzaal drie stoelen met speelgoed erop. Die lege stoelen met het speelgoed staan symbool voor een van de 400 vluchtelingenkinderen die al jaren in Nederland wonen, maar niet in aanmerking komen voor het kinderpardon. Ze zijn hier opgegroeid en zelfs soms hier geboren, maar ze mogen hier niet blijven.
Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat kinderen die na een verblijf van
5 jaar nog worden uitgezet blijvend schade oplopen.

De Raad van Kerken heeft de overheid opgeroepen de kinderpardonregeling zorgvuldig en snel toe te passen. Met Kerst vieren we de geboorte van het Christuskind. We willen de oproep graag ondersteunen en met het leeglaten van de stoelen willen we onze betrokkenheid bij deze kinderen zichtbaar maken.

We geven hiermee gehoor aan de oproep van INLIA, het verbond van kerken dat zich inzet voor vluchtelingen. Ook onze gemeente is lid van INLIA.

We hebben een foto gemaakt van de stoelen met het speelgoed erop en die mailen we naar INLIA. Zo hopen we ook onze stem te laten horen. 

Meer info over de oproep vind u op de website van INLIA.